Коаліція з протидії дискримінації в Україні оголосить головних дискримінаторів 2016 року

12 грудня об 11.00, в Українському кризовому медіа-центрі ми назвемо тих, хто показав себе найбільшим дискримінатором у 2016 році. Антипремія буде вручена у трьох номінаціях: 

«Язик мій – ворог мій» (за найбільш дискримінаційне висловлювання);

«Реально Г» (за найбільш дискримінаційний вчинок); 

«Дискримінація «в законі» (за найбільш небезпечну та дискримінаційну законодавчу ініціативу). 

Серед номінантів премії: Арсен Аваков, Антон Геращенко, Олег Барна, Євген Ніщук та інші посадовці. Спікери не оминуть увагою Верховну Раду, Кабінет Міністрів України, сільську раду села Лощинівка, ресторан Vapiano у Львові. Усі переможці отримають дипломи ступеня з дискримінації та символічні подарунки – шори, які символізують обмеженість у поглядах та діях. 

Також буде вручена спеціальна відзнака за найдискримінаційнішу рекламу за версією фейсбук спільноти. 

Спікери: Влад Фісун (радіо “Аристократи”), Уляна Пчолкіна (Newsone), Ольга Веснянка (Коаліція з протидії дискримінації), Зорян Кісь (Freedom House), 

Олена Пашковська (Кампанія проти дискримінації).

Реєстрація на захід обов’язкова. Контактна особа: Ірина Текучова, емейл Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , тел. 093 658 63 10 

Організатори прес-конференції – ГО Центр “Соціальна дія” у співпраці з Коаліцією з протидії дискримінації в Україні та Кампанією проти дискримінації  за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». 

Запрошуємо подавати заявки на Антипремію Коаліції з протидії дискримінації «Дискримінатор року – 2015»

Організаційний комітет Антипремії «Дискримінатор року-2015» розпочав прийом заявок на здобуття цьогорічної Антипремії.

Антипремія «Дискримінатор року» – всеукраїнська щорічна антипремія, що присуджується особам та організаціям за найбрутальніше порушення принципів рівності та недискримінації.

Мета Антипремії – привернути увагу до проблеми нерівності та дискримінації та показати реальні загрози на шляху забезпечення в Україні принципу рівності та недискримінації для всіх людей.

У яких номінаціях вручається антипремія?

Антипремія вручається в таких номінаціях:

-    Найбільш дискримінаційне висловлювання («Язик мій – ворог мій»)

-    Найбільш дискримінаційний вчинок («Реально Г»)

-    Найбільш небезпечна законодавча ініціатива, що може призвести до дискримінації («Дискримінація «в законі»)

Хто може номінувати?

Номінувати на отримання Антипремії може будь-яка людина чи організація.

Кого можна номінувати?

Номінантом Антипремії може бути будь-який орган державної влади чи місцевого самоврядування, їхня посадова особа чи інша юридична особа або її посадова особа, публічні особи, фізичні особи, які найбрутальніше порушували принципи рівності та недискримінації з 1 листопада 2014 року по 1 листопада 2015 року.

Як подати заявку?

Заявки приймаються до 8 листопада 2015 року (включно). Для цього вам потрібно надати відомості про номінанта, заповнивши електронну форму за посиланням:  http://bit.ly/1P02LwH

Додаткову інормацію щодо процесу подання заявки можна отримати від Назарія Боярського (n.boiarskyi@gmail.com)

Як відбувається процедура визначення лауреатів Антипремії?

Лауреатів Антипремії з-поміж усіх номінованих визначає конкурсна комісія, яка утворюється та діє відповідно до регламенту Антипремії «Дискримінатор року». Вручення Антипремії відбувається напередодні 16 листопада кожного року – Міжнародного дня толерантності.

Хто ставав «Дискримінатором року» раніше?

В номінації “Язик мій - ворог мій”(за найбільш дискримінаційне висловлювання) в 2013 році перемогу здобув мер Ялти Сергій Ілаш, який порівняв ромів зі «звірушками», а у 2014 – колишній мер Києва Олександр Омельченко за висловлювання щодо людей з інвалідністю.

За реально ганебний вчинок  у 2013 році правозахисники відзначили настоятеля Києво-Печерської Лаври Владику Павла та президента Національної академії медичних наук Андрія Сердюка - за виселення з території Лаври клініки Інституту епідеміології та інфекційних захворювань ім. Громашевського, де перебували на лікуванні ВІЛ-інфіковані, результатом якого стала смерть п’яти людей. У 2014 Антипремію здобув ПАТ «Дельта Банк» за відмову у побутових кредитах людям з інвалідністю.

В номінації «Дискримінація «в законі» (за найбільш небезпечну та дискримінаційну законодавчу ініціативу) в 2013 році переміг народний депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко з проектом Закону «Про заборону спрямованої на дітей пропаганди одностатевих сексуальних стосунків», а у 2014 – Національний банк України за дискримінаційну постанову, яка обмежувала людей із «кримською пропискою» в користуванні банківськими послугами.

В Києві відбудеться презентація першого дослідження "Український індекс корпоративної рівності" та нагородження компаній, включених в Національний рейтинг «Найкраще місце для роботи»!

17 вересня

з 14.30 до 17.00

бул. Тараса Шевченка, 12

Національний музей Тараса Шевченка.

Український індекс корпоративної рівності – це перше національне дослідження корпоративних політики, правил та практик українського бізнесу щодо заборони дискримінації на робочому місці та підтримки рівності та розмаїття. Автори дослідження сконцентрувалися на пошуці кращих прикладів з українського бізнес середовища, щоб взнати наскільки компанії готові захищати своїх працівників від дискримінації за такими ознаками як стать, інвалідність, сексуальна орієнтація та ґендерна ідентичність. Індекс не тільки показує реальну ситуацію та розповідає про компанії, що вже зробили перші кроки з захисту своїх працівників від дискримінації, але й є інструментом поширення кращих практик.

Український індекс корпоративної рівності ініційований Всеукраїнською благодійною організацією “ТОЧКА ОПОРИ”, виконується у партнерстві з Жіночим консорціумом України, ВГО “Національна асамблея інвалідів України” за підтримки Коаліції з протидії дискримінації в Україні, Міжнародного фонду “Відродження” та за інформаційної підтримки компанії “ЛІГА:ЗАКОН”.

Ключові спікери:
- Роман Романов - директор Програмної ініціативи "Права людини і правосуддя" МФ "Відродження"
- Ірина Федорович, Коаліція з протидії дискримінації в Україні
- Лариса Байда, Національна Асамблея інвалідів України
- Марія Алєксєєнко, Голова Ради Жіночого консорціуму України 
- Богдан Глоба, виконавчий директор ВБО "ТОЧКА ОПОРИ"

Більше на сайті  http://cei.org.ua/

Подія на ФБ  https://www.facebook.com/events/395613733976494/

Конкурс на отримання міні-грантів для громадських організацій у співпраці з органами місцевого самоврядування та органами державної влади

Коаліція з Протидії Дискримінації та ГО Центр “Соціальна Дія” запрошують до участі у конкурсі міні-грантів для проведення проектів метою яких є сприяння забезпеченню дотримання принципу недискримінації, покращення роботи державних органів та/чи органів місцевого самоврядування в цій сфері, просування та розробка місцевих позитивних дій.

Будуть розглядатися та підгримуватися лише місцеві ініціативи (рівень громади, селища, міста чи однієї області).

Конкурс проектних заявок відкрито для всіх зацікавлених організацій громадянського суспільства в Україні; перевагу отримають проекти, які передбачають співпрацю з органами місцевої влади та місцевого самоврядування. Організатори заохочують учасників конкурсу подавати заявки спільно з партнерськими організаціями. Термін виконання проектів не повинен перевищувати 4 місяців.

Проектні заявки будуть оцінюватися згідно наступних критеріїв:

1. Вибір проблеми та способу її вирішення. 

2. Адекватний вибір цільових груп.

3. Відповідність завдань цілям проекту.

4. Залучення партнерів з місцевих ОГС та органів місцевої влади.

5. Реалістичність результатів, прозорість моніторингу та оцінки реалізації проекту.

6. Обґрунтованість бюджету.

7. Попередній досвід виконання успішних проектів.

Заявка на отримання гранту має бути подана в електронному форматі згідно запропонованій формі, а її обсяг не повинен перевищувати 9 000 знаків з пробілами. Прийом заявок буде проводитися до 15 вересня 2015 року 12-00 за українським часом. Заявку, скан-копії реєстраційних документів, а також коротке CV організації-заявника необхідно надіслати на адресу електронної пошти Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. із вказанням теми «заявка на отримання гранту». Про результати конкурсу усі заявники будуть поінформовані до 30 вересня 2015. ГО Центр “Соціальна Дія” залишає за собою право продовжити термін подання заявок, про що буде поінформовано заявників.

У випадку виникнення додаткових питань, просимо звертатися електронною поштою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. з темою листа «консультація». 

 

Конкурс проводиться в рамках проекту «Досягнення рівності: спільний підхід для покращення стану  рівності та недискримінації» за фінансової підтримки Європейської Комісії та Міжнародного Фонду “Відродження”. 

Завантажити форму подачі заявки

 

Тренінг «Як поширювати принцип недискримінації в Україні: від інформаційних медіа кампаній до мистецтва перформансу», 28-29.08.15, Київ

28-29 серпня  у м. Києві відбудеться тренінг «Як поширювати принцип недискримінації в Україні: від інформаційних медіа кампаній до мистецтва перформансу». До участі запрошуються громадські активісти та активістки, які працюють із темою рівності та недискримінації, прав людини та в організаціях, що опікуються правами окремих груп осіб, а також інші зацікавлені особи.

Від тренерів та експертів[1] ви дізнаєтесь:

$1-  як розробляти та проводити інформаційні медіа-кампанії;

$1-  що таке основи ефективного інтернет-маркетингу;

$1-  як зробити правозахисні тренди медійно успішними;

$1-  які є вдалі практики правозахисного перформансу;

$1-  як презентувати образ: акценти та символи у постановці перформансу.

Тренінг передбачатиме обрання та виконання практичних завдань. Учасникам пропонуватимуться моделі розробки правозахисних перформансів на тему рівності та недискримінації, адаптовані до реалій українського сьогодення.

Протягом двох днів з учасниками працюватимуть Антон Воронюк, керівник школи інтернет-маркетингу, Марія Куліковська, українська художниця, перформер та інші. 

Європа 21 сторіччя, технологічний прогрес, інформаційна ера – сьогодні ми не можемо помислити наше життя відірваним від глобальних перетворень та технологій. Ми вимикаємо телевізори, нехтуємо друкованою пресою, щоб з головою піти у віртуальну реальність. Ми маємо усі можливості «цивілізації», але продовжуємо мовчати про головне, – цінність свободи бути різними, собою та вимагати дотримання своїх прав. На жаль, досі сексуальна орієнтація, приналежність до певного соціального класу, етнічне походження, стать та інші ознаки можуть викликати агресію та ненависть. Якщо ми не вмітимемо розповісти про це тим, хто звик не помічати порушень прав людини, ми не зможемо змінити світ на краще. Саме тому, надважливим є навчання практикам розробки та проведення інформаційних кампаній з просування принципу рівності та недискримінації. Для цього ми плануємо зібрати та адаптувати досвід бізнес-середовища, мистецьких студій та навчитися планувати інформаційні та просвітницькі кампанії у більш креативному ключі.  

Тренінг організовується Центром Громадянських Свобод та Проектом «Без кордонів»/ГО «Центр Соціальна Дія» в рамках діяльності Коаліції з протидії дискримінації в Україні за підтримки Європейської Комісії та Міжнародного фонду «Відродження».

Вибір учасників здійснюється на конкурсній основі, бажаючих просимо до 23 серпня заповнити аплікаційну форму за посиланням:  http://bit.ly/1fjUxiW Про результати відбору буде повідомлено не пізніше 25 серпня кожному апліканту.

Пріоритет при відборі учасників буде наданий представникам/представницям організацій-учасниць Коаліції з протидії дискримінації в Україні. Коаліція відкрита до приєднання усіх громадських організацій, які готові підтримати Меморандум Коаліції.

Участь у тренінгу є безкоштовною. Учасники та учасниці заходу забезпечуються харчуванням та роздатковими матеріалами, для іногородніх забезпечується проживання та відшкодовуються транспортні витрати.

У разі виникнення запитань просимо звертатись до Марії Лисенко, Центр Громадянських Свобод 0503411399, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Подія у Facebook: https://www.facebook.com/events/1480641528919236/[1]Експертами та експертками виступлять як представники/представниці Коаліції з протидії дискримінації в України, так і запрошені тренери із сфери інтернет-маркетингу, художники та організатори мистецьких акцій світового рівня.