Запрошуємо подавати заявки на Антипремію Коаліції з протидії дискримінації «Дискримінатор року – 2015»

Організаційний комітет Антипремії «Дискримінатор року-2015» розпочав прийом заявок на здобуття цьогорічної Антипремії.

Антипремія «Дискримінатор року» – всеукраїнська щорічна антипремія, що присуджується особам та організаціям за найбрутальніше порушення принципів рівності та недискримінації.

Мета Антипремії – привернути увагу до проблеми нерівності та дискримінації та показати реальні загрози на шляху забезпечення в Україні принципу рівності та недискримінації для всіх людей.

У яких номінаціях вручається антипремія?

Антипремія вручається в таких номінаціях:

-    Найбільш дискримінаційне висловлювання («Язик мій – ворог мій»)

-    Найбільш дискримінаційний вчинок («Реально Г»)

-    Найбільш небезпечна законодавча ініціатива, що може призвести до дискримінації («Дискримінація «в законі»)

Хто може номінувати?

Номінувати на отримання Антипремії може будь-яка людина чи організація.

Кого можна номінувати?

Номінантом Антипремії може бути будь-який орган державної влади чи місцевого самоврядування, їхня посадова особа чи інша юридична особа або її посадова особа, публічні особи, фізичні особи, які найбрутальніше порушували принципи рівності та недискримінації з 1 листопада 2014 року по 1 листопада 2015 року.

Як подати заявку?

Заявки приймаються до 8 листопада 2015 року (включно). Для цього вам потрібно надати відомості про номінанта, заповнивши електронну форму за посиланням:  http://bit.ly/1P02LwH

Додаткову інормацію щодо процесу подання заявки можна отримати від Назарія Боярського (n.boiarskyi@gmail.com)

Як відбувається процедура визначення лауреатів Антипремії?

Лауреатів Антипремії з-поміж усіх номінованих визначає конкурсна комісія, яка утворюється та діє відповідно до регламенту Антипремії «Дискримінатор року». Вручення Антипремії відбувається напередодні 16 листопада кожного року – Міжнародного дня толерантності.

Хто ставав «Дискримінатором року» раніше?

В номінації “Язик мій - ворог мій”(за найбільш дискримінаційне висловлювання) в 2013 році перемогу здобув мер Ялти Сергій Ілаш, який порівняв ромів зі «звірушками», а у 2014 – колишній мер Києва Олександр Омельченко за висловлювання щодо людей з інвалідністю.

За реально ганебний вчинок  у 2013 році правозахисники відзначили настоятеля Києво-Печерської Лаври Владику Павла та президента Національної академії медичних наук Андрія Сердюка - за виселення з території Лаври клініки Інституту епідеміології та інфекційних захворювань ім. Громашевського, де перебували на лікуванні ВІЛ-інфіковані, результатом якого стала смерть п’яти людей. У 2014 Антипремію здобув ПАТ «Дельта Банк» за відмову у побутових кредитах людям з інвалідністю.

В номінації «Дискримінація «в законі» (за найбільш небезпечну та дискримінаційну законодавчу ініціативу) в 2013 році переміг народний депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко з проектом Закону «Про заборону спрямованої на дітей пропаганди одностатевих сексуальних стосунків», а у 2014 – Національний банк України за дискримінаційну постанову, яка обмежувала людей із «кримською пропискою» в користуванні банківськими послугами.