БЕЗ ЦЕНЗУРИ: ЯК ЖИВЕТЬСЯ В УКРАЇНІ ВІДКРИТИМ ГЕЯМ І ЛЕСБІЯНКАМ

18 травня правозахисники провели презентацію камін-аут-ініціативи «Ми є», присвячену Міжнародному дню боротьби з гомофобією. Під час заходу люди, які зважилися відкрито заявити про свою сексуальну орієнтацію, розповіли, як змінилося їхнє життя після камін-ауту.

Ініціатором кампанії виступила організація Гей-альянс Україна, яка закликає представників ЛГБТ-спільноти (лесбійки, геї, бісексуали, трансгендери) надсилати свої історії про те, як вони зважилися відкрити свою орієнтацію родині, друзям та іншим.

Організатори впевнені: «Одним із найважливіших умов зміни ставлення українців до ЛГБТ є видимість спільноти. Для пересічного жителя України якісь невідомі йому 10 відсотків населення країни, які відносять себе до числа представників ЛГБТ, продовжують залишатися абстракцією. До тих пір, поки поруч не з'являється конкретна людина, яка відкрито заявила про це, - друг, родич, сусід або співробітник».

На даний момент на сайті організації вже 15 історій, і кожна з них розповідає про те, як люди усвідомили, ким вони є, і повідомили про це світу.

«... Я потрапив до лікарні. Тут і стався неймовірний і переломний момент у моєму житті. На території лікарні був газетний кіоск, в якому продавалися і книги. Одна з них називалася «100 найвідоміших геїв і лесбіянок». Дуже хотілося її купити, але грошей було замало, та й соромився я, чесно кажучи. Яке ж було моє здивування, коли в лікарню приходить моя улюблена мама з пакетами домашньої їжі, фруктами, соками ... і цією книжкою. Як вона відчула, як взагалі її побачила? І мене прорвало - я почав зізнаватися їй, емоційно, плутано, мало не плачучи. А мама тільки погладила по голові і спокійно сказала, що давно про все здогадалася і сама шукала привід, щоб почати розмову. Через кілька днів мама розповіла про нашу бесіду братові, який теж сприйняв інформацію абсолютно спокійно», - пише Юрій Коваленко, артист травесті-жанру.

«Ми зустрічалися вже два роки, коли вирішили, нарешті, з'їхатися і жити разом. Тоді я вирішив розповісти про все батькам. Я сказав татові з мамою, що прийду додому на вечерю не один. Природно, вони подумали, що я про дівчину, але не тут-то було! Підходимо ми до моєї квартири, тримаючись за руки, дзвонимо в двері. Відчиняє мама - і у неї щелепа впала. Ми привіталися і пішли за стіл, а мама все ще стояла в передпокої біля дверей, мені навіть смішно трохи стало», - це історія камін-ауту Яна Пестовського, 17-річного студента.

Анна Леонова, співробітниця Національної академії наук України, ділиться своїми думками: «Для мене камін-аут - це як дзен, процес безкінчений. І від того, що ти зізнався одному або двом людям, мало що зміниться. Зміни починаються з себе. З готовності себе прийняти. І з розуміння того, що оточуючі тобі нічого не винні, але і ти не зобов'язаний відповідати їхнім очікуванням».

Організатори закликають усіх, кому є що сказати, надсилати свої тексти за адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

«У першу чергу камін-аут - це можливість знайти свободу і внутрішній спокій, відчути себе повноцінним членом суспільства, а не людиною другого сорту», ​​- переконані представники Гей-альянсу Україна.

***

Організатори медіазаходу «Без цензури: як живеться в Україні відкритим геям і лесбіянкам»: Гей-альянс Україна, Центр інформації про права людини у співпраці з Коаліцією з протидії дискримінації в Україні за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Контактна особа: Марина Говорухіна (050) 612-00-20, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.