"Побачити" футбол і перестати почуватись інвалідом

 • Категорія: ЗМІ про нас
 • Автор: Nazar
 • Перегляди: 1983

Джерело: "Українська правда. Життя"

Авторка: Ірина Виртосу

У Бразилії триває Чемпіонат cвіту з футболу. Однак не всі футбольні вболівальники мають змогу його дивитися повноцінно. Наприклад, людям із порушенням зору не достатньо для повноти картинки супровід "звичайних" футбольних коментаторів.

Однак спеціалізований супровід аудіо-описового коментування – поки що для України новинка, яку тільки впроваджують на деяких стадіонах нашої країни.

Так, нещодавно НСК "Олімпійський" став більш дружнім для вболівальників із порушеннями зору. Уже кілька матчів відбулися із супроводом аудіо-описового коментування для незрячих уболівальників і фанів із поганим зором: наприклад, матч 24 туру прем'єр-ліги України між "Динамо" та "Металістом".

Матч можна було прослухати із мп3-плеєра, телефону чи іншого пристрою з радіо в будь-якій точці стадіону на частоті FM 97,6.

Детальніше...

Дискримінація "по-президентськи"

 • Категорія: ЗМІ про нас
 • Автор: Nazar
 • Перегляди: 1960

Джерело: "Українська правда"

Автор: Назарій Боярський

Обираючи майбутнього президента 25 травня, менше за все хочеться вибрати кота, чи кішку в мішку. Окрім декларативних заяв, хотілося б знати, якими конкретними діями майбутній президент буде вести нас до "соціального раю".

Наприклад, як наші кандидати в президенти розуміють проблему дискримінації в Україні й чи передбачають вони у своїй майбутній президентській діяльності її подолання.

Якщо говорити просто, то дискримінація – це невиправдане розрізнення людей у правах за певною ознакою. Цими ознаками можуть бути вік, стать, національність, стан здоров'я, колір шкіри, розріз очей... Цей перелік ознак невичерпний.

Детальніше...

Незрячий харків’янин судиться з банком через кредит

 • Категорія: ЗМІ про нас
 • Автор: Nazar
 • Перегляди: 2163

Джерело: "Українська правда. Життя"

Авторки: Ірина Виртосу, Тетяна Печончик

Незрячий пенсіонер із Харкова подав до суду на банк, який відмовився надати кредит лише через те, що клієнт мав інвалідність. Правозахисники стверджують: це прецедентний для України судовий спір щодо дискримінації  в банках  людей з інвалідністю.

У банківських установах нерідко є писані і неписані застереження до кредитування людей з інвалідністю. Часто доводиться засвідчувати свою платоспроможність додатковими документами чи запрошувати поручителів. А іноді людині з інвалідністю кредит "не світить" взагалі.

Йдучи до суду, пенсіонер Юрій Череда не прагнув "війни" із банком. Каже, що головне його бажання – відчувати себе таким само клієнтом, як і інші. 

Детальніше...

Як незрячим вибрати свого президента?

 • Категорія: ЗМІ про нас
 • Автор: Nazar
 • Перегляди: 2033

Джерело: "Українська правда. Життя"

Авторка: Ірина Виртосу

 В Інтернеті з’явився аудіопосібник з програмами кожного з кандидатів на посаду президента України, які братимуть участь у виборах 25 травня. В аудіопосібнику також розміщені законодавчі акти, які регулюють процес волевиявлення незрячими виборцями.

У президентських перегонах часто витрачаються шалені кошти задля кожного голосу виборця. Хіба що нинішні позачергові президентські вибори обійшлися трохи дешевше державі й самим кандидатам у президенти, як нещодавно повідомив голова виборчої комісії Михайло Охендовський.

Та вкотре держава порушує виборчі права людей з інвалідністю, не створивши для них належних умов, стверджує Юлія Сачук, віце-президент ВМГО "Генерація успішної дії", представниця Коаліції з протидії дискримінації.

Детальніше...

Коли мандрівка поїздом стає справжнім викликом

 • Категорія: ЗМІ про нас
 • Автор: Taras
 • Перегляди: 4175

Джерело: "Українська правда. Життя"

Авторка: Ірина Виртосу

 

Люди з інвалідністю в Україні практично позбавлені можливості пересуватися залізницею. Лише 19 вагонів, в кожному з яких є одне обладнане місце для людини з інвалідністю, курсують по всій Україні. Решта – або сидіть дома, або будьте готові до принижень.

У літній період кількість пасажирів на візках зростає щонайменше до 50-60 осіб на добу, за неофіційними даними громадських організацій. Однак бракує не тільки "спеціальних" вагонів, а й навченого обслуговуючого персоналу.

Наразі "Укрзалізниця" планує включити ще близько 40 "спецвагонів" (згідно ізнаціональним планом дій). Але проти такої "турботи" з боку держави виступають громадські організації, які займаються питанням інвалідності.

Детальніше...