Звіт за результатами 5 запитань органам влади стосовно виконання Закону України "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні"

Автор: Юлія Тищенко

Минуло більше року після набуття чинності Законом України "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні" (далі– Закон), який визначає організаційно-правові засади запобігання та протидії дискримінації з метою забезпечення рівних можливостей щодо реалі-зації прав і свобод людини та громадянина. Так, 6 вересня Верховна Рада України ухвалила цей закон у цілому, а 5 жовтня 2012 року він набув чинності. Документом, зокрема, встанов-люється, що дискримінація– це рішення, дії або бездіяльність, спрямовані на обмеження або привілеї стосовно особи та/або групи осіб за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, ре-лігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, сімейного та майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками, якщо вони унеможливлюють визнання і реалізацію на рівних підставах прав і свобод людини та громадянина.

Завантажити

Додаток 1

Додаток 2

Додаток 3

Додаток 4

Немає підстав для гордості. Дискримінація ЛГБТ в Україні

В Україні лесбійки, геї, бісексуали і трансґендерні люди (ЛГБТ) продовжують стикатись із дискримінацією, багато хто з них стає жертвами насильства та образ з боку посадових осіб і представників громадськості. Міжнародне та європейське законодавство у сфері прав людини забороняє дискримінацію – коли людина зазнає інакшого ставлення на законодавчому рівні чи на практиці, в результаті якого обмежуються або повністю заперечуються її права – через певні ознаки, як от її етнічне походження, релігія, сексуальна орієнтація або ґендерна ідентичність. Такі ознаки  належать до заборонених підстав дискримінації за міжнародним законодавством.

Amnesty International задокументувала декілька жорстоких нападів на ЛГБТ, деякі з яких були здійснені посадовими особами, інші – представниками громадськості. В деяких випадках такі напади призвели до смерті. Проте влада не провела оперативного, ретельного, ефективного і неупередженого розслідування і, більше того, сприяє розповсюдженню негативних стереотипів щодо ЛГБТ в українському суспільстві, які лежать в основі таких нападів.

Завантажити

Ксенофобія і націонал-екстремізм в Україні – 2012. Доповідь за результатами моніторингу

Автор: В'ячеслав Ліхачов

У публікації представлено інформацію, що стосується наступних питань: злочини на ґрунті ненависті: загальна характеристика; статистика повідомлень про жертви нападів на ґрунті етнічної та расової ненависті в Україні, 2006 - 2012 рр.; насильство на ґрунті ненависті - 2012, хроніка; підпали на ґрунті ненависті; вандалізм на ґрунті ненависті; гомофобія; протиправна діяльність націонал-екстремістів; ЄВРО-2012 і расизм; антисемітизм в контексті кампанії з виборів до Верховної Ради; протидія ксенофобії та націонал-екстремізму з боку правоохоронних органів; висновки автора.

Завантажити

Консолідований альтернативний звіт українських НПО до універсального періодичного огляду 2012 року в Раді ООН із прав людини

Звіт є збіркою, в яку увійшла низка окремих доповідей, підготовлених організаціями громадянського суспільства України. Тематика окремих доповідей: право на мирне володіння своїм майном, права ув’язнених, ґендерна рівність та права жінок, загальні механізми захисту прав людини, право на освіту, екологічні права, права дитини, громадянські й політичні права, право на життя, свобода від катувань, право на свободу та особисту недоторканність, національний превентивний механізм, права осіб із інвалідністю, протидія дискримінації, профілактика та лікування ВІЛ/СНІДу, права невиліковно хворих осіб.

Перейти

 

Звіт «ЛГБТ‐вектор України», листопад 2011 – 2012 р.

У публікації представлено інформацію, що відображає соціальне, правове та політичне становище сексуальних меншин в Україні за період з листопада 2011 р. по кінець 2012 р.

Наведено аналіз законодавства, заяв політиків, дані соціологічних опитувань населення, приклади випадків дискримінації на ґрунті сексуальної орієнтації та інше.

Укладач: Олександр Зінченков

Перейти