Проект «Без Кордонів» Центру «Соціальна Дія» та Харківська обласна фундація «Громадська Альтернатива» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», а також Правозахисний ЛГБТ Центр «Наш світ» за підтримки програми Європейської Комісії "Європейський інструмент сприяння демократії та правам людини" привертають увагу до роботи Фонду «Стратегічні судові справи з протидії дискримінації». Створений в рамках діяльності та пріоритетів Коаліції з протидії дискримінації (членами якої є ці три організації), Фонд спрямовано на пошук та підтримку стратегічних справ, що стосуються дискримінації за ознаками раси, національного походження, релігії, сексуальної орієнтації чи гендерної ідентичності та інвалідності, та/або кричущих випадків розпалювання ненависті (поєднані із насильством) щодо етнічних та релігійних меншин або ЛГБТ спільноти.

 

Основні правила роботи Фонду: 

Під стратегічною справою ми маємо на увазі справу, що може змінити адміністративну чи судову практику, впливає на зміни у законодавстві чи спрямована на практику захисту від дискримінації, у випадках, коли обставини справи потенційно можуть впливати на велику кількість людей.

Мета – підтримати судові справи з протидії дискримінації задля сприяння поширенню використання цього методу для подолання проблеми дискримінації в Україні.

Учасники - подавати заявки до Фонду можуть юристи та активісти громадських організацій, незалежні юристи та адвокати, представники груп чи фізичні особи, які зазнають дискримінації.

Фондом може бути надано фінансову підтримку наступним діям: вивчення ситуації, збір доказів, замовлення експертиз, залучення професійних юристів, надання прямої правової допомоги, організація дій на підтримку судочинства (дослідження, публічні мирні заходи, поширенні інформації через ЗМІ та інших формах проведення кампаній захисту порушених прав) тощо. Пряма правова допомога може полягати у письмових чи усних консультаціях, у допомозі в складанні документів, а також у представництві в судах чи органах влади, міжнародних органах. За необхідністю експертами Фонду може бути надано консультативну підтримку заявникам для пошуку оптимальної стратегії для кожної справи.

Фондом не можуть бути підтримані заявки, спрямовані виключно на гонорари виконавцям, забезпечення поточної діяльності організації-заявника, придбання обладнання, тощо. Діяльність Фонду не має на меті отримання прибутку. Обсяг фінансування кожної справи буде вирішуватися окремо із заявником в залежності від запропонованих дій, їх вартості та потенціальної важливості справи та її впливу на маргіналізовану групу.

Експертна рада Фонду буде виносити рішення про підтримку заявок наприкінці кожного місяця. Усі заявки отримають експертну оцінку та рекомендації щодо провадження судової справи.

Ми залишаємо за собою право відбирати справи та підтримувати лише ті, які відповідають критеріям1 Фонду. Обов’язкова відповідь про можливість чи не можливість підтримки кожної справи буду надана після розгляду кожного звернення.

Будь ласка заповніть зразок заяви та надішліть його нам на адреси: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. та  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. За цими ж адресами можна звертатись за консультаціями з приводу підготовки проектної заявки.

Зразок заяви про надання підтримки: завантажити

Положення про Фонд: завантажити

Ознайомитись із підтриманими Фондом справами 

 

1 Критерії відбору справ зазначені у положенні про Фонд