Рішення Європейського суду з прав людини «Федорченко та Лозенко проти України"

(Заява № 387/03)

Стислий виклад остаточного рішення від 20 вересня 2012 року

28 жовтня 2001 року будинок, в якому проживав заявник, Федорченко Ю.І., із родиною, які є особами ромської національності, було підпалено. Внаслідок підпалу постраждало шестеро родичів заявника, четверо з яких померли, в тому числі малолітні діти.

Як стверджував заявник підпал було здійснено майором міліції І. та двома іншими особами. Крім того, заявник стверджував, що майор міліції І. неодноразово вимагав у нього та членів його родини хабарі та погрожував підпалити будинок, оскільки вважав, що родина заявника здійснює торгівлю наркотичними засобами.

Детальніше...

Рішення Європейського суду з прав людини "Данілєнков та інші проти Росії" - переклад

ECHR

ПЕРША СЕКЦІЯ

CASE OF DANILENKOV AND OTHERS v. RUSSIA

Данілєнков та інші проти Росії

(Заява № 67336/01)

РІШЕННЯ

Неофіційний переклад виконаний

Проектом “Без кордонів” ГО Центр “Соціальна дія”

використання та розповсюдження перекладу Рішення вітається за умови повисання на веб-сайт Проекту “Без кордонів” ГО Центр “Соціальна дія” www.noborders.org.ua

 

Детальніше...

Рішення Європейського суду з прав людини "Данілєнков та інші проти Росії" - огляд

Представляємо Вашій увазі перший з серії оглядів рішень Європейського суду з прав людини, які, на думку експертів Проекту "Без кордонів" ГО Центр "Соціальна дія" повинні були враховані при розробці та запровадженні комплексного антидискримінаційного законодавства в Україні та є дуже важливими в національному контексті. На нашу думку рішення у справі Данілєнков проти Росії є дуже вагомим для ілюстрації системних проблем чинного анти-дискримінаційного законодавства України, оскільки недоліки законодавства РФ, які були піддані Судом критиці у цій справі аналогічні тим, що на сьогодні існують в нашій державі. Саме тому, окрім огляду рішення та розлогого коментаря до нього ми публікуємо і повний переклад зазначеного рішення.

 

Детальніше...

Стратегічні тяжби за рівність – міркування про зміни в судовій практиці

Авторка: Андреа Кумбер,

юридичний директор в Interigts, де раніше вона очолювала судові кампанії з рівності в ЄСПЛ.

Автор наголошує, що всі погляди, зазначені у статті, є особистими.

 

Протягом останнього десятиліття стратегічне судочинство набуло великої ваги як інструмент просування рівності в Європі: численні НУО створюють програми стратегічних тяжб, шукаючи впливу через суди. Ця стаття присвячена стратегічним тяжбам у справах рівності в Європейському Суді з Прав Людини (надалі «Європейський Суд» чи «Суд» чи ЄСПЛ), де зосереджена практика «Interights». Стаття містить перелік основних елементів стратегічного судочинства, потім деталі трьох індивідуальних справ, в яких ми були залучені, із описом можливих підходів до судочинства та уроки які ми отримали в результаті роботи над кожною із цих справ. Врешті, в статті розглядаються можливості, які надає Європейська Соціальна Хартія як механізм прогресивної юриспруденції рівності.

Детальніше...